Acasa Ştiri Sport Oțelul Galați – Victoria Brănești, scor 2-1. Oțelarii rămân lideri după 32 de etape

Un articol de: - 09 Mai 2011, 18:18

Oțelul Galați a învins, în deplasare, formația Victoria Brănești, cu scorul de 2-1, după ce la pauză formația de pe malul Dunării conducea cu 1-0. Meciul care a contat pentru etapa a XXXII-a a Ligii I a consfințit poziția de lider pe care o ocupă formația Gălățeană cu doar două etape înainte de finalul campionatului.

Scorul a fost deschis, în minutul 31, de Laurențiu Buș care a șutat din interiorul careului la colțul scurt după o acțiune personală pe partea dreaptă.

Egalarea pentru Brănești a venit ca urmre a unei pase a lui Avram care l-a găsit pe nou intratul în teren, Zuluf, într-o poziție care i-a permis să înscrie la colțul lung.

Golul victoriei liderului a venit în ultimul minut regulamentar de joc, când după o centrare a lui Buș, apărarea Brăneștiului a gafat, permițându-i lui Gabriel Paraschiv să puncteze decisiv.