Acasa Ştiri Sport Petrolul Ploieşti, în semifinalele Cupei României după ce a învins echipa Concordia Chiajna

Un articol de: - 27 Noi 2012, 22:40
Petrolul Ploieşti, în semifinalele Cupei României după ce a învins echipa Concordia Chiajna Foto: mediafax.ro Sport

Echipa de fotbal Petrolul Ploieşti s-a calificat în semifinale Cupei României, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Concordia Chiajna, în sferturile de finală ale competiţiei.

Golurile au fost marcate de Bokila (minutele 44 și 45) pentru lupii galbeni, respectiv Purece pentru Concordia (minutul 82).

La meci au fost prezenți aproximativ 7.500 de spectatori.

În semifinale, Petrolul va întâlni câştigătoarea partidei dintre Ceahlăul şi Oţelul, care va avea loc miercuri.

Citeşte mai multe despre:   Petrolul Ploieşti,   Concordia Chiajna,   meci de fotbal live,   meci,   stadion,   Cupa Romaniei,   semifinala