Acasa Ştiri Sport Poli Iași a debutat cu dreptul în noul sezon din Liga 1: Victorie cu 3-1 contra Gaz Metan Mediaș

Un articol de: - 30 Iul 2016, 11:13

După o prestație admirabilă în cupele europene, Poli Iași a debutat cu o victorie în Liga 1, scor 3-1 cu Gaz Metan Mediaș. Echipa ieșeană nu a jucat în prima etapă a campionatului, meciul cu Steaua fiind amânat pentru a lăsa echipa să se pregătească pentru meciurile europene.

Poli Iași a deschis rapid scorul în meciul contând pentru etapa a 2-a, prin golul marcat de Țigănașu în minutul 5, dar s-a văzut intrată la vestiare la egalitatea după golul marcat de Axente în minutul 34. Pe final de meci, doar echipa ieșeană a contat, marcând de 2 ori prin Bole și Andrei Cristea în minutele 81 și 90.

Având o situație financiară foarte bună în comparație cu problemele de care suferă majoritatea echipelor din Liga 1, Poli Iași speră să se claseze la finalul sezonului în primele 6 și să acceadă astfel în play-off.

Citeşte mai multe despre:   Gaz Metan Medias,   liga 1,   fotbal