Acasa Ştiri Sport Prima ÎNFRÂNGERE pentru Cosmin Olaroiu la noua sa echipa din China

Prima ÎNFRÂNGERE pentru Cosmin Olaroiu la noua sa echipa din China

Un articol de: B1.ro - 29 Apr 2018, 14:56
Prima ÎNFRÂNGERE pentru Cosmin Olaroiu la noua sa echipa din China Sport

Antrenorul roman Cosmin Olaroiu a bifat prima sa înfrângere de când a venit în China pe banca tehnică a celor de la Jiangsu Suning, anunţă Ziare.com.

0-1 a fost esecul înregistrat de Oli în partida contra celor de la Guangzhou Evergrande, singurul gol fiind marcat de Yu Hanchao în prelungirile partidei, minutul 91.

3 victorii si un egal avea bilantul Cosmin Olaroiu pana sa vina aceasta infrangere, în etapa cu numarul 8 din China.

În clasament, Jiangsu este pe locul 4 in Superliga chineza, cu 13 puncte în 8 meciuri.

Şi Dan Petrescu a antrenat-o în trecut pe Jiangsu Suning, reuşind să câştige Cupa Chinei.

Citeşte mai multe despre:   Olăroiu