Acasa Ştiri Sport Prima victorie pentru FC Botoșani în noul sezon: Moldovenii au învins cu 3-1 CFR Cluj

Un articol de: - 30 Iul 2016, 20:53

FC Botoșani a câștigat cu 3-1 meciul din etapa a doua a Ligii 1 disputat împotriva lui CFR Cluj. Acesta a fost primul meci disputat de moldoveni, după ce în prima etapă a fost nevoită să stea din cauza incertitudinii privind participarea Rapidului sau a Timișoarei în campionat.

CFR Cluj a început mai puternic meciul, deschizând scorul în minutul 20 prin golul marcat de Jakolis. Botoșaniul a reușit să egaleze până la pauză prin Matulevicius, și își asigură victoria prin golurile marcate în minutele 48 de Fulop din lovitură liberă și Mușat în minutul 80.

Citeşte mai multe despre:   Botosani,   CFR Cluj,   meci de fotbal live,   liga 1