Acasa Ştiri Sport Real Madrid - Las Palmas, 3-3. Revenire SPECTACULOASĂ a galacticilor în ultimele minute ale meciului, după ce au fost conduși cu 3-1. Echipa lui Zidane pierde fotoliul de lider

Un articol de: - 02 Mar 2017, 08:01
Real Madrid - Las Palmas, 3-3. Revenire SPECTACULOASĂ a galacticilor în ultimele minute ale meciului, după ce au fost conduși cu 3-1. Echipa lui Zidane pierde fotoliul de lider Sport

Real Madrid a pierdut primul loc în La Liga după ce a terminat la egalitate întâlnirea de pe teren propriu cu Las Palmas, scor 3-3.

Deși partida nu părea, inițial, una care să-i pună probleme echipei lui Zidane, totul risca să se termina însă cum nu se putea mai rău.

Chiar dacă Real a deschis scorul repede, în minutul 8, prin Isco, două minute mai târziu, oaspeții au egalat prin Tanausu.

În debutul reprizei secunde, gazdele au rămas în zece oameni după eliminarea lui Bale, iar Las Palmas a profitat de acest lucru, trecând în avantaj prin golul lui Viera din minutul 56.

Oaspeții au mai punctat o dată, peste trei minute prin Boateng.

Când nimeni nu credea că se mai poate face ceva, Realul a revenit pe final de meci, Cristiano Ronaldo reușind să aducă un punct echipei sale grație golurilor din minutele 86 și 89.

Real Madrid - Las Palmas s-a terminat 3-3, iar galacticii au pierdut poziția de lider, trecând pe locul doi, în timp ce Barcelona s-a așezat, la un punct distanță, în fotoliul primului loc.

De cealaltă parte, Las Palmas se află pe locul 12 în La Liga.