Acasa Ştiri Sport Real Madrid s-a făcut de râs în fața Valenciei. Golul lui Ronaldo nu a mai avut nicio valoare

Un articol de: - 22 Feb 2017, 21:50
Real Madrid s-a făcut de râs în fața Valenciei. Golul lui Ronaldo nu a mai avut nicio valoare Sport

Meci nebun, miercuri seara, între Valencia și Real Madrid, într-o partidă restantă din La Liga.

Echipa lui Zidane a pierdut șansa să se distanțeze în campionat după ce a pierdut cu 2-1 pe terenul Valenciei.

Valencia a deschis foarte repede scorul în minutul 5 prin Zaza.

Orellana l-a urmat patru minte mai târziu, când a dus scorul la 2-0 după un contraatac fulger al liliecilor.

Realul a reușit să marcheze și ea cu un minut înainte de pauză prin Cristiano Ronaldo, însă nu a fost de mare folos pentru că rezultatul a rămas neschimbat.

Real Madrid putea beneficia și de un penalty, la fel ca și adversara sa, Valencia fiind însă lipsită de două lovituri de pedepsă.

Meciul s-a încheiat 2-1 pentru Valencia care se află pe locul 14 cu 26 de puncte, în timp ce Real rămâne lider în Spania, cu un punct peste Barcelona.

Citeşte mai multe despre:   Real Madrid,   scor,   meci,   Spania,   gol