Acasa Ştiri Sport Real Madrid și Atletico Madrid, primele echipe calificate în semifinalele Ligii Campionilor

Un articol de: - 19 Apr 2017, 00:34
Real Madrid și Atletico Madrid, primele echipe calificate în semifinalele Ligii Campionilor Sport

Real Madrid și Atletico Madrid s-au calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, marți seară, informează GSP.

Real Madrid, deținătoarea trofeului, s-a calificat cu destule emoții, după ce a învins-o pe Bayern Munchen în prelungiri, cu 4-2 (0-0, 1-2).

Bavarezii au deschis scorul din penalty prin Lewandowski, după un fault al lui Casemiro asupra lui Arjen Robben. Ronaldo a restabilit egalitatea în minutul 76, iar Segio Ramos și-a trimis mingea în proprie poartă două minute mai târziu.

În cele două reprize de prelungire, Ronaldo a lovit de două ori, în minutele 105 și 109, însă reluările au arătat că cel de-al doilea gol al madrilenilor a fost marcat dintr-o poziție clară de ofsaid, notează GSP. Scorul final a fost stabilit de Asensio în minutul 112.

La rândul său, Atletico Madrid a terminat la egalitate cu Leicester City, 1-1 (1-0).

Atletico a deschis scorul prin Saul, în minutul 26, printr-o lovitură de cap. Vardy a reușit să marcheze în minutul 76, iar Leicester nu a mai avut forța de a reveni.

Citeşte mai multe despre:   Real Madrid,   Atletico madrid,   Liga Campionilor