Acasa Ştiri Sport Real Madrid şi Chelsea, calificate în sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid şi Chelsea, calificate în sferturile Ligii Campionilor

Un articol de: - 16 Mar 2011, 23:42
Real Madrid şi Chelsea, calificate în sferturile Ligii Campionilor Foto: sport365.ro Sport

Echipele Real Madrid şi Chelsea Londra s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor. “Galacticii” au eliminat pe francezii de la Olympique Lyon în timp ce echipa lui Roman Abramovic, Chelsea Londra, a trecut de FC Copenhaga.

Real Madrid a învins-o pe Olympique Lyon, miercuri, în manşa retur, cu scorul de 3-0. Golurile au fost înscrise de Marcelo în minutul 37, Karim Benzema în minutul 66 şi Angel Di Maria în minutul 77. Spaniolii merg mai departe după ce au reuşit doar o remiză în tur, la Lyon, scor 1-1.

Scor final: Real Madrid – Olympique Lyon 3-0 (1-1 în tur)

În a doua partidă a serii Chelsea Londra a reuşit doar o remiză albă în faţa danezilor de la FC Copenhaga, pe Stamford Bridge. Englezii merg mai departe după ce în manşa tur au învins în deplasare cu scorul de 2-0.

Scor final: Chelsea Londra – FC Copenhaga 0-0 (2-0 în tur)

Favoritele serii, Real Madrid şi Chelsea Londra, şi-au respectat blazoanele calificându-se, miercuri, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.

Citeşte mai multe despre:   Champions League,   sferturi,   Real Madrid,   Chelsea Londra,   meci de fotbal live