Acasa Ştiri Sport Real, moral EXCELENT înaintea derby-ului cu Barcelona. Cristiano Ronaldo, EROUL meciului cu Sporting Gijon

Un articol de: - 26 Noi 2016, 19:54
Real, moral EXCELENT înaintea derby-ului cu Barcelona. Cristiano Ronaldo, EROUL meciului cu Sporting Gijon Foto: thesetpieces.com Sport

Real Madrid pornește cu moral bun înainte de El Clasico.

Madrilenii au învins cu 2-1, pe teren propriu, pe Sporting Gijon și și-au consolidat poziția în clasament.

Cristiano Ronaldo a fost, din nou, eroul echipei lui Zidane cu două goluri marcate.

Primii care au atacat poarta au fost cei de la Gijon prin Carmona care a scăpat în poziție favorabilă, însă a tras pe lângă poarta apărată de Navas.

La două minute de la această fază, Real a reușit să deschisă scorul prin Cristiano Ronaldo. Portugheazul a marcat din penalty, în urma unui fault comis de Alvarez asupra lui Vasquez.

Ronaldo a punctat, din nou, în minutul 18 printr-o lovitură de cap.

Gijon a marcat și ea în minutul 35 prin Carmona, fără niciun efect însă. Real Madrid-Sporting Gijon s-a terminat 2-1, iar Real este prima în Primera cu 33 de puncte, Barcelona urmând-o pe locul doi cu 26 de puncte, însă cu un meci mai puțin.

De cealaltă parte, Gijon este pe locul 18 din 20 cu 9 puncte.

Real Madrid va întâlni în etapa următoare Barcelona, în derby-ul Spaniei. Meciul va avea loc, sâmbătă, 3 decembrie, de la ora 17.15, pe Camp Nou.Dan Bittman a făcut anunțul surprinzător la care nimeni NU se aștepta niciodată

Citeşte mai multe despre:   Real Madrid,   Cristiano Ronaldo,   meci