Acasa Ştiri Sport FedCup: Irina Begu a învins-o pe Timea Bacsinszky, în al doilea meci al confruntării România – Elveția

Un articol de: - 21 Apr 2018, 17:13
FedCup: Irina Begu a învins-o pe Timea Bacsinszky, în al doilea meci al confruntării România – Elveția Sport

Irina Begu, locul 38 WTA, a învins-o cu scorul de 6-4, 6-1, pe Timea Bacsinszky, locul 46 WTA în al doilea meci al confruntării România – Elveția din FedCup.

Românca a început mai slab, condusă cu 2-0 în primul set, dar Begu i-a lăsat rivalei doar trei game-uri, evoluând concentrată, cu calm, cu răbdare şi contracarând jocul variat al adversarei, informează News.ro.

Bacsinszky a venit cu unele probleme medicale în România şi acest lucru s-a văzut în prestaţia ei, mai ales în setul secund.

Partidele se vor desfăşura după următorul program, duminică, începând cu ora 12.00: Simona Halep - Timea Bacsinszky (3-1 în întâlnirile directe), Irina Begu - Viktorija Golubic (2-0) și Irina Begu/Simona Halep - Patty Schnyder/Jil Teichmann.

Echipa care câştigă această întâlnire va juca din sezonul viitor în prima Grupă Mondială a FedCup by BNP Paribas.

Citeşte mai multe despre:   Fed Cup,   Irina Begu,   Timea Bacsinszky