Acasa Ştiri Sport România - Israel, scor 1-1, într-un amical de tineret

România - Israel, scor 1-1, într-un amical de tineret

Un articol de: - 27 Mar 2011, 10:40

Formaţia de tineret a României a jucat sâmbătă, la Klagenfurt-Welzenegg (Austria), cu reprezentativa Israelului, în al doilea meci din cadrul turneului "4 Nations Alpe - Adria, U 21 Cup 2011", scorul fiind de 1-1, informează site-ul oficial al FRF. România a marcat prin Cosmin Matei, în minutul 53, iar israelienii au egalat în minutul 70.

Antrenorul Emil Săndoi a trimis în teren următorii jucători: Dinu Moldovan - Bogdan Mustaţă, Sebastian Mladen, Sergiu Muth, Valeriu Lupu - Paul Anton (Cosmin Matei '46), Sergiu Suciu (Adrian Popa '76) - Andrei Voican (Gheorghe Grozav '46), Mihai Răduţ (Alexandru Coman '86), Alexandru Ţigănaşu (Daniel Vădrariu '62) - Denis Alibec.

Următorul meci al României va avea loc pe data de 29 martie cu formaţia Georgiei.

Citeşte mai multe despre:   echipa de fotbal,   meci de fotbal,   fotbal