Acasa Ştiri Sport Scor incredibil în Cupa României: ACS Berceni a învins CS Buftea cu 31-0

Scor incredibil în Cupa României: ACS Berceni a învins CS Buftea cu 31-0

Un articol de: - 29 Aug 2012, 13:21
Scor incredibil în Cupa României: ACS Berceni a învins CS Buftea cu 31-0 Foto: ilfovsport.ro Sport
Meciul disputat marți seară între echipa din Liga a III-a ACS Berceni și CS Buftea, formație din Liga a II-a s-a dovedit unul halucinant.

Motivul este scorul final afișat pe tabelă, 31-0, un scor astronomic din partea echipei Ligii a III-a, care s-au pregătit exemplar pentru un meci cu o echipă din Liga a II-a.

"Nu este vina noastră că au desconsiderat competiţia. Noi ne-am pregătit exemplar pentru un meci cu o echipă de Liga a II-a. Este treaba lor!", a spus Ştefan Stana, preşedintele celor de la ACS Berceni pentru Gazeta Sporturilor.

Deși, la pauză scorul era cât de cât "acceptabil", de 12 la 0, în repriza a doua CS Buftea s-a dovedit total neputincioasă pentru a înscrie un gol în poarta adversarilor.

Explicaţia celor de la CS Buftea este că au ieșit pe teren cu foarte mulți jucători care abia și-au terminat junioratul, majoritatea jucătorilor având 18-19 ani.

ACS Berceni a înscris, astfel, câte un gol la aproape fiecare 3 minute și a umilit echipa din Liga a II-a.