?>
Acasa Ştiri Sport Fed Cup: Cehia - România. Simona Halep a CĂLCAT-O în PICIOARE pe Siniakova şi a egalat scorul după prima zi

Un articol de: B1.ro - 09 Feb 2019, 17:21

Este din nou egalitate în meciul de Fed Cup dintre Cehia şi România. Simona Halep (3 WTA) a învins-o, sâmbătă, într-o manieră categorică, pe Katerina Siniakova (44 WTA), în două seturi, cu scorul de 6-4, 6-0.

REPEDE CLICK AICI: CUM FAC DRAGOSTE ANTONIA ȘI ALEX VELEA! PRIMELE IMAGINI AU APĂRUT DIN GREȘEALĂ PE NET! (FOTOGRAFII NECENZURATE!)

Meciul a durat doar o oră și 13 minute.

REPEDE CLICK AICI: ELE SUNT ARTISTELE DIN MUZICA POPULARĂ ROMÂNEASCĂ CE AU POZAT GOALE! (FOTO INCENDIAR)

Simona Halep a reușit să câștige cu emoții primul set. Halep a avut serviciul la 5-2, dar Siniakova a câștigat două game-uri la rând. La 5-4, Halep a jucat mai bine și închis setul. Simona a jucat mai bine decât Siniakova în acest set, a fost mai agresivă și a servit foarte precis, potrivit gsp.ro.

REPEDE CLICK AICI: ROMÂNIA PLÂNGE ȘI E ÎN DOLIU! A MURIT INTERPRETA DE MUZICĂ POPULARĂ ÎNDRĂGITĂ DE MILIOANE DE ROMÂNI! (FOTOGRAFII TERIBILE CU SICRIUL)

Setul secund s-a desfășurat sub dominația totală a  Simona Halep, care a jucat mult mai agresiv decât în primul set, a comis foarte puține erori neforțate și a copleșit-o în totalitate pe Sinakova, impunându-se cu 6-0 după doar 24 minute.

Constănţeanca a răzbunat astfel înfrângerea suferită de Mihaela Buzărnescu în primul meci al zilei, în faţa Karolinei Pliskova (Detalii AICI).

Întâlnirea din Fed Cup dintre Cehia şi România contează pentru calificarea în semifinalele competiţiei.

Duminică, de la ora 14:00, se vor disputa meciurile: