Acasa Ştiri Sport Simona Halep, victorie zdrobitoare la Stuttgart, în fața cehoaicei Marketa Vondrousova

Un articol de: Andrei Vlad - 22 Apr 2021, 19:31
Simona Halep, victorie zdrobitoare la Stuttgart, în fața cehoaicei Marketa Vondrousova foto: Hepta.ro / Zuma Press / Jason Heidrich Sport

Simona Halep (3 WTA) a câștigat joi, fără probleme în fața cehoaicei Marketa Vondrousova (20 WTA) în Germania, la turneul de la Stuttgart. Românca s-a impus în două seturi, în doar 57 de minute, în faza optimilor.

Primul set a fost câștigat de către Simona Halep în doar 26 de minute, cu scorul de 6-1. Pe cel de-al doilea, românca l-a câștigat cu 6-3.

Simona Halep a trecut în avantaj, în confruntările cu Marketa Vondrousova

Meciul de la Stuttgart a fost cea de-a treia întâlnire dintre cele două sportive. În urma succesului de joi, Halep a făcut 2-1 în confruntările cu Vondrousova.

În următoarea fază a competiției, Simona Halep va juca împotriva câștigătoarei duelului Aryna Sabalenka (5 WTA) - Anette Kontaveit (27 WTA), de vineri, 23 aprilie.

În sferturi mai sunt deja calificate Ashleigh Barty (1 WTA), Karolina Pliskova (6 WTA) și Petra Kvitova (7 WTA).

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   tenis,   Marketa Vondrousova