Acasa Ştiri Sport Steaua București învinge Gloria Bistrița 3-1, cu o “dublă” a lui Dică

Steaua București învinge Gloria Bistrița 3-1, cu o “dublă” a lui Dică

Un articol de: - 02 Mai 2011, 15:09

Steaua București a învins pe teren propriu Gloria Bistrița cu scorul de 3-1 în fața unui public de doar 200 de spectatori. Pentru echipa gazdă au înscris Onofraș, min. 24, și Dică în minutele 43 și 52. Golul de onoare al bistrițenilor a fost marcat de Bâlbă.

Pe fondul unui joc de așteptare al Bistriței, primul gol a venit, în minutul 24, după o lovitură de cap a lui Onofraș care a finalizat o frumoasă acțiune a lui Tănase.

Avantajul a durat doar cateva secunde, deoarece imediat la reluare Băjenaru s-a distrat cu Latovlevici, Brandan și Gardos și a centrat în fața porții, de unde Bâlbă a egalat.

Pentru ca în minutele 43 și 52 Dică să aducă liniștea în tabăra roș-albastră cu două goluri.

Citeşte mai multe despre:   Steaua Bucuresti,   Gloria Bistrita,   fotbal