Acasa Ştiri Sport Steaua câștigă la pas în fața Unirii Urziceni. Ingrații Dică și Burdujan au marcat

Un articol de: - 05 Apr 2011, 22:48

Echipa antrenată de Sorin Cârțu a reușit să învingă, marți, Unirea Urziceni cu scorul de 5 – 0 într-o partidă contând pentru etapa a 24-a din Liga 1. Adesea criticați de patronul Gigi Becali, Nicolae Dică și Lucian Burdujan au reușit să își treacă numele pe tabelă.

Steaua a deschis scorul rapid prin Bănel Nicoliță în minutul 7, majorându-l apoi prin fundașul Geraldo în minutul 10, acesta a reușind dubla în minutul 75. Nicolae Dică a înscris din penalty în minutul 64 iar atacantul venit în iarnă, Lucian Burdujan, a completat scorul final de 5 – 0 în minutul 83.

Dică marchează din penalty

Primul gol marca Burdujan la Steaua

În celelalte două partide ale zilei Universitatea Cluj a reușit să învingă Gloria Bistrița cu 4 -2 după un meci spectaculos în timp ce nou promovatele Victoria Brănești si Sportul Studențesc au reușit doar un egal, scor 1-1.

Iată rezultatele complete de vineri:

Victoria Brănești – Sportul Studențesc 1-1

Gloria Bistrița – Universitatea Cluj 2-4

Steaua – Unirea Urziceni 5-0

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   fotbal,   rezultate,   scor,   Steaua,   Sportul Studentesc,   Gloria Bistrita