Acasa Ştiri Sport Steaua pierde cu Astra în minutul 90. Super gol marcat de Mihalache

Steaua pierde cu Astra în minutul 90. Super gol marcat de Mihalache

Un articol de: - 10 Apr 2011, 23:00

Steaua a pierdut, duminică, în fața echipei Astra Ploiești cu scorul de 1-0 după un gol superb marcat de Mihalache în minutul 90, într-o etapă contând pentru etapa a 25-a din Liga 1.

Steaua rămâne pe locul 5 al clasamentului cu doar 40 de puncte, în timp ce Astra urcă pe locul 8 cu 34 de puncte.

În acest moment, șansele Stelei de a prinde un loc de Liga Campionilor sunt aproape nule. Echipa lui Sorin Cârțu a avut o prestație dezamăgitoare, singura ocazie importantă a steliștilor fiind ratată de Marius Onofraș de la câțiva metri de poarta adversă.

Astra PloieștiSteaua 1-0

Luni se vor disputa ultimele două meciuri ale etapei: FCM Târgu Mureș - CFR Cluj și Rapid – Universitatea Craiova.

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   rezultate,   Steaua,   Astra Ploiesti