Acasa Ştiri Sport Super gol marcat de Zlatan Ibrahimovic la debutul pentru Manchester United (VIDEO)

Un articol de: - 31 Iul 2016, 18:26
Super gol marcat de Zlatan Ibrahimovic la debutul pentru Manchester United (VIDEO) Foto: dreamteamfc.com Sport

Zlatan Ibrahimovic a debutat pentru Manchester United în amicalul disputat de echipa engleză împotriva lui Galatasaray. Suedezul nu a avut nevoie de mult timp pentru a se face remarcat la noua echipă, încriid un gol fabulos din semifoarfecă în minutul 4 al meciului.

În cele din urmă, meciul s-a încheiat cu victoria lui Manchester United cu 5-2. Golurile englezilor au fost marcate de Zlatan Ibrahimovic în minutul 4, Wayne Rooney în 55 și 58, Maroauane Fellaini în 62 și Juan Mata în 74.

Pentru echipa turcă a marcat Gumus în 22 și Bruma în 40.