Acasa Ştiri Sport Universitatea Craiova - ALRO Slatina, 1-1, într-un meci amical

Universitatea Craiova - ALRO Slatina, 1-1, într-un meci amical

Un articol de: - 26 Mar 2011, 16:08

Formația Universitatea Craiova a terminat la egalitate meciul amical disputat sâmbătă împotriva echipei din liga a II-a ALRO Slatina, cu scorul de 2-2.

Golul pentru echipa craioveană a fost marcat de Mihai Costea în minutul 83, în timp ce pentru ALRO a punctat Ene , în minutul 26.

Aproximativ 300 de spectatori au asistat la meci, aceștia ironizându-l pe atacantul Mihai Costea după anunţul privind transferul său la Steaua.

Italianul Nicolo Napoli a declarat că partida de sâmbătă a fost una reuşită, dar că formaţia sa se gândeşte la meciul din campionat, cu Sportul.

"Venim după o săptămână foarte solicitantă, am lucrat mult în această săptămână. Am avut şapte antrenamente în patru zile, un amical reuşit, dar gândul nostru este la meciul cu Sportul, unde sperăm să reuşim prima victorie din acest an", a declarat antrenorul, precizând că speră ca România să învingă Bosnia în meciul de sâmbătă seară.

Citeşte mai multe despre:   meci amical,   Universitatea Craiova,   meci de fotbal,   Liga I