Acasa Ştiri Sport Unșpe Metri: Radu Banciu și Dan Bâra comentează victoria României din meciul amical cu Chile (VIDEO)

Un articol de: - 15 Iun 2017, 09:41
Sport

În ediția de miercuri a emisiunii Unșpe Metri, Radu Banciu și Dan Bâra au vorbit despre victoria României de marți seară din meciul amical cu Chile de pe Cluj Arena, scor 3-2.

Radu Banciu a prezentat o statistică făcută de GSP care arată că România nu a mai întors rezultatul după ce a fost condusă la pauză din 2008, când într-un meci amical a bătut Georgia după ce a fost condusă cu 1-0 la pauză. Ultimul astfel de rezultat într-un meci european a fost în 2000 la Campionatul European, când a fost condusă cu 1-2 la pauză de Anglia pentru a învinge în final cu 3-2 și a se califica în sferturile competiției.

În emisiune a fost abordat și subiectul comentatoriilor de meciuri, prezentându-se în special felul cum se poziționează jurnalistul Mihai Mironică.