Acasa Ştiri Sport Victorie pentru FC Voluntari în primul meci al etapei a treia din Liga 1

Victorie pentru FC Voluntari în primul meci al etapei a treia din Liga 1

Un articol de: - 05 Aug 2016, 21:19
Victorie pentru FC Voluntari în primul meci al etapei a treia din Liga 1 Foto: lpf.ro Sport

Primul meci din etapa a treia a ligii 1 s-a desfășurat între FC Voluntari și FC Botoșani. Ilfovenii au ieșit învingători cu scorul de 4-2.

Voluntariul a început în forță meciul, marcând de 2 ori în 2 minute prin Spahija în minutul 6 și Ivanovici în minutul 7. Botoșaniul a redus din diferență prin Fulop în minutul 30, dar bucuria a fost de scurtă durată deoarece Ivanovici a făcut dublu pentru gazde după 2 minute. Repriza a doua a dus confirmarea victoriei pentru Voluntari, Novac înscrie pentru ilfoveni în minutul 49, iar Fulop face și el dubla în 77 pentru scorul final de 4-2.

Voluntari obține a doua victorie la rând și egalează cu 6 puncte liderul Dinamo, care urmează să joace luni seară în deplasare la CFR Cluj.

Citeşte mai multe despre:   Stiri Botosani,   liga 1,   meci de fotbal live