Acasa Ştiri Sport Victorie superbă a Simonei Halep la Montreal. Românca a zdrobit-o în trei seturi pe Svetlana Kuznetsova, calificându-se în semifinale

Un articol de: - 29 Iul 2016, 21:21

Victorie splendidă a Simonei Halep în sferturile turneului de la Montreal. Românca a zdrobit-o pe Kuznetsova în trei seturi, scor 3-6, 6-1, 6-1.

După ce a pierdut dramatic primul set, Simona s-a răzbunat în cel de-al doilea, 6-1, trimițând meciul în setul decisiv.

În ultima parte, jucătoarea numărul 5 mondial nu i-a dat nicio șansă adversarei, învingând-o fără drept de apel cu 6-1.

Simona Halep merge mai departe în penultimul act al competiției de la Montreal.

"Este plăcut să fiu din nou în sferturi aici, pentru al doilea an la rând. Mă simt foarte bine şi mă gândesc deja la meciul următor. Nu am venit aici propunându-mi un obiectiv în termeni de atingere a unor anumite faze, ci am vrut doar să mă bucur de tenis, fără presiune", spunea Halep după victoria în faţa Karolinei Pliskova din sferturi, conform site-ului oficial WTA.

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep